• ORKA GRUP; serüvenine 1981 yılında EDELSTAAL ŞİRKETLER GRUBU’nun bir parçası olarak, paslanmaz çelik ve mutfak gereçleri üreten uluslararası bir firmanın markası olarak başlamıştır. Kurucumuz Turgut TORUNOĞULLARI, İtalya’daki fabrikasında ürettiği SIMTRONIC, SWS, SIMENSPOTS marka çelik tencereleri Avrupa’da tanınmış bir marka haline getirip, Edelstaal Grubu’nun kısa sürede gelişmesini sağlayarak Türkiye’de ve 16 Avrupa ülkesinde yatırımları olan, sektöründe önde gelen şirketler topluluğu haline getirmiştir. Bugün Edelstaal Grup’un binlerce çalışan personeliyle, başta çelik tencere üretimi olmak üzere; turizm-otelcilik ve inşaat sektöründe birçok önemli yatırımları; Hollanda, Belçika, Alman, İngiliz, İtalyan, Rus, Özbek, Kazak, Lübnan, Azeri ve Çin firmaları ile uluslararası yatırım ortaklıkları bulunmaktadır.

  1990’larda ORKA HOTELS markasını kurarak Türk turizmine büyük kapasiteli yatırımlar yaparak; Fethiye, Marmaris ve İstanbul’a birçok otel kazandırmıştır.

  Ardından 1992 yılında Turizm sektöründe Fethiye merkezli olarak çalışmaya başlayan Ege ve Akdeniz’de konut inşaatının önde gelen firmalardan biri olan ORKA HOMES markasını kurmuştur.

  Satılık gayrimenkul konusunda uzmanlaşan ve her geçen gün daha başarılı çalışmalarla kaliteli çözümler sunmayı başaran ORKA HOMES; çevre ve bütçe dostu, enerji güvenliğini sağlayan lüks apart, daire, villa, rezidans ve yaşam alanları ve diğer alternatiflerin yapımı, satışı ve kiralanması konusunda hizmet vermektedir.. Özellikle Fethiye, Hisarönü, Çalış, Ovacık, Ölüdeniz ve Marmaris İçmeler bölgelerinde yoğunlaşmış yatırımları mevcuttur.

  Bu doğrultuda ORKA HOMES, grubuna yakışan, nitelikli ve ayrıcalıklı yapılar inşa etmeye devam ederek mükemmeliyetçi üretim politikasıyla Akdeniz’in en değerli bölgelerinde kusursuz gayrimenkul seçenekleri sunarak bölgeye değer katmayı hedeflemektedir.

  Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinden yatırımcıları ülkemize çekip, yabancıları Türkiye’de ev sahibi yaparak ülkeye ciddi miktarda döviz girdisi sağlayarak bölgedeki iş iştihamı kapasitesini de her geçen gün arttırmaktadır.

  ORKA GRUP; yaşanılabilir lüks konut projeleri, turizm-otelcilik ve inşaat sektöründeki yatırımlarıyla, hizmet verme imkanı olan tüm alanlarda Orka farkı ve güvencesiyle gayrimenkul yatırımında Türkiye’nin en kârlı ve kaliteli projelerinde sizlere fırsatlar sunmaya devam edecektir.